Jak się ubrać stosownie do typu figury i okazji.

Jabłko czy gruszka, czyli jak prawidłowo określić typ figury i umiejętnie dobrać do niej strój. Zapraszamy na cykl, w którym pokrótce przedstawimy główne typy damskiej sylwetki i dedykowane dla niej wskazówki jak się ubrać żeby maskować mankamenty i podkreślać atuty sylwetki. Jakie fasony i kolory będą dobre, dla danego typu sylwetki, a jakich należy unikać jak ognia.  Zapraszamy do lektury i mamy nadzieję, że pozwoli Wam ona odpowiedzieć sobie na pytanie: jak się ubrać?

Ślub koleżanki, chrzciny siostrzeńca, impreza firmowa czy pierwsza randka i jeden wspólny mianownik: jak się ubrać? By wyglądać dobrze, by czuć się swobodnie, by podobać się sobie i innym. W naszym cyklu porad postaramy się podpowiedzieć Wam, jak osiągnąć oczekiwany efekt używając w tym celu kilku modowych trików.

jak się ubrać

Na pewno wielokrotnie zastanawiałyście się nad tym, dlaczego ta piękna sukienka, którą w końcu udało się Wam wyśledzić w sklepie nie wygląda na Was tak dobrze, jak na koleżance z pracy. Czemu w przymierzalni okazywało się, że ciuch, który zachwycił Was na manekinie, to na nim leży zdecydowanie lepiej niż na Was. Albo, ten piękny deseń, który utkwił Wam w głowie jest poza zasięgiem z powodu kroju, który zupełnie nie jest dla Waszej figury. No właśnie. Skąd wiedzieć jak się ubrać, jaki fason będzie dla nas idealny, gdy jesteśmy na przykład posiadaczkami ponętnych szerokich bioder. A do jakiego modelu w ogóle nie powinnyśmy podchodzić, nawet jeśli bardzo, ale to bardzo się nam podoba czyli jest w tzw. naszym guście.

Zdaję sobie sprawę, że o gustach się nie dyskutuje i absolutnie nie czuję się wyrocznią w tej kwestii. Ale może czasem warto się jednak zastanowić zanim staniemy w kolejce do kasy. Czy nie macie wrażenia, że są osoby, które zawsze wyglądają dobrze? Bez względu na to czy ubrane są oficjalnie czy na sportowo? Albo czy nie spotkałyście się z sytuacją, że ktoś osiąga fatalny efekt nawet jeśli zestaw wybranych rzeczy aż krzyczy metkami bardzo drogich marek? To jest po części efekt owego wrodzonego gustu czy poczucia dobrego smaku, a po części, doboru właściwych do sylwetki fasonów. Jest to dokładnie tak samo istotne, jak odpowiedni dobór kolorystyczny. Idealnie dobrany do figury fason i odpowiedni do typu urody kolor jest połączeniem gwarantującym nienaganny wygląd nawet jeśli sylwetka jest daleka od ideału.

jak-sie-ubrac-top-jedwab-blog-the-same

Zgodnie z rozmaitymi opracowaniami możemy wyróżnić wiele typów damskiej sylwetki, które ze względu na wzrost i proporcje stanowią kombinację typów podstawowych. Czyli: klepsydry, jabłka, gruszki i prostokąta. Do każdej kombinacji można dobrać właściwe „góry” i „doły” garderoby. Zatem to, jak się ubrać by wyglądać dobrze zależy od typu figury, jaki posiadamy.

I tak, Klepsydra, czyli najbardziej pożądana przez Panie figura, charakteryzuje się proporcjonalną budową. Biodra i ramiona są mniej więcej tej samej szerokości. Do tego zaznaczone wcięcie w talii, co wraz ze sporym zazwyczaj biustem daje bardzo ponętny efekt. Klepsydra uchodzi za ideał kobiecej sylwetki. Przykładem 100-procentowej klepsydry jest między innymi Brigitte Bardot. Któż nie rozpozna tej charakterystycznej talii osy ;-)

spodnica-the-same-blog-jak-sie-ubrac

W przypadku Pani – Gruszki występuje dysproporcja pomiędzy górną i dolną partią ciała. Mamy tu do czynienia z dość wąskimi ramionami oraz małym biustem w zestawieniu  z masywnymi udami i pokaźną pupą. W tym typie damskiej sylwetki widoczna jest jednak talia. Dzięki niej oraz zastosowaniu kilku modowych trików może sprawić, że Pani – Gruszka w sprytny sposób upodobnić się do Pani – Klepsydry.

Kolejna figura to jabłko. Tu mamy do czynienia z  proporcjonalnymi ramionami i biodrami, ale odwrotnie niż u Gruszki, niestety nie mamy wcięcia w talii. Wręcz przeciwnie, Pani Jabłko zazwyczaj tyje właśnie w tym miejscu, przez co często sen z powiek spędza jej tzw. „oponka”.  Z tego też powodu główne wysiłki Pani Jabłko powinna kierować w optyczne stworzenie talii. Może również próbować „poszerzyć” ramiona i biodra, ale tylko wówczas, gdy jest szczupłej budowy. 

Pani – Prostokąt, podobnie jak Jabłko, ma ramiona i biodra tej samej szerokości. Wcięcie w talii jest tu także ledwo zarysowane, prawie niewidoczne. Uda natomiast są przedłużeniem linii bioder.

Aby dowiedzieć się szczegółów na temat każdego z wymienionych rodzajów sylwetek i odpowiedzieć sobie na pytanie jak się ubrać stosownie do każdej z nich, zapraszamy do śledzenia kolejnych części naszego cyklu. Na pierwszy ogień bierzemy Gruszkę;-) Do zobaczenia.

The Same

Zapisz się na newsletterh4>

Chcesz otrzymywać nowości? Zostaw swój adres email