Sylwetka Y, czyli szerokie ramiona - jak się ubrać?

Hiszpański głęboki dekolt dla Pani trójkąt? Latem wszystko jest możliwe. Szerokie ramiona - jak się ubrać żeby mimo to wyglądać zniewalająco?  Żeby dowiedzieć się jak zamienić mankamenty Twojej sylwetki na walory,  przeczytaj kolejną część z cyklu naszego modowego poradnika.

bluzka hiszpanka z falbanami koralowa Carmen The Same Szerokie ramiona jak się ubrać

Lato, wakacje, piękna słoneczna pogoda sprzyjają noszeniu garderoby, która pozwala odsłonić  i wyeksponować niektóre fragmenty ciała. Szerokie ramiona - jak się ubrać, gdy jest się ich mniej lub bardziej szczęśliwym posiadaczem?  Jak zwykle sztuką jest odpowiednie podkreślanie walorów i tuszowanie mankamentów naszej sylwetki. Optymalne natomiast - przekształcenie tych mankamentów w walory.

Dziś przyjrzyjmy się sylwetce typu Y (zwanej trójkątem), gdzie główne skrzypce grają ramiona. Sylwetka tego typu charakteryzuje się rozbudowaną górą (szerokie ramiona, średni lub duży biust), która dominuje nad dużo szczuplejszym (często o cały rozmiar) dołem, czyli wąskimi biodrami i szczupłymi nogami. Kobieta trójkąt nie ma zazwyczaj wyraźnie zarysowanej talii.

Szerokie ramiona – jak się ubrać? Najważniejszym zadaniem przy tego typu sylwetce jest zbalansowanie dysproporcji pomiędzy jej górą i dołem. Co w praktyce oznacza poszerzenie linii bioder oraz zaakcentowanie niewidocznej talii. Chodzi o to by nieco poszerzyć biodra przy pomocy marszczeń, falbanek, zakładek, kieszeni czy baskinek, czyli wszystkiego tego, co optycznie doda nam kilka centymetrów. Wszelkiego rodzaju paski w talii są oczywiście również pożądane.

sukienka hiszpanka koralowa Carmen The Same Szerokie ramiona jak się ubrać

Stosują tego typu triki otrzymujemy efekt proporcjonalności, harmonii całej sylwetki. Szerokie ramiona stają się zupełnie niezauważalne, nawet jeśli zupełnie je odsłonimy. Bo właściwie kto powiedział, że musimy je całkowicie zakrywać. W końcu chcemy przekuć wady na zalety więc…

No właśnie – ramiona, to często pomijany, a jakże piękny i ważny fragment kobiecego ciała. Fragment, który odpowiednio wyeksponowany prezentuje się świetnie zarówno u pań o nienagannej sylwetce, jak i tych, u których kochanego ciała nigdy za wiele.

spódnica midi oliwkowa figura Y The Same szerokie ramiona jak się ubrać

Nawet jeśli ramiona są nieproporcjonalnie szersze od dolnych partii ciała, nie ma przeciwwskazań żeby zupełnie zrezygnować z ich odsłaniania. Zwłaszcza latem, kiedy pogoda sprzyja i aż się prosi żeby wyrwać się z codziennej rutyny i poczuć się wakacyjnie również w mieście. Odsłonięte ramiona to subtelny i kobiecy sposób  na podkreślenie atutów sylwetki. Dla szczupłej przedstawicielki sylwetki Y, która dodatkowo nie posiada zbyt dużego biustu znakomite będą wszelkiego rodzaju bluzki z falbanami. Również te z hiszpańskim dekoltem. Taka propozycja ukryje mały biust, a dekolt typu Carmen odsłoni w prawdzie ramiona, ale stanie się to bez straty dla wizerunku całości. Modne cygaretki dopełnią dzieła.

bluzka hiszpanka Carmen koralowa szerokie ramiona jak się ubrać The Same mama i córka

Dla Pań krąglejszych, które mogą się pochwalić ponętnym biustem tego typu dekolt również się sprawdzi. Trzeba jedynie zrezygnować z nadmiaru falban, a brak talii i nieproporcjonalnie szczupłe biodra zasłonić  luźną sukienką o trapezowym kształcie. Nosząc taki krój sukienek czy bluzek warto pamiętać żeby upiąć włosy i  jeszcze bardziej wyeksponować w ten sposób ramiona, kark i obojczyki.

sukienka hiszpanka koralowa Carmen The Same Szerokie ramiona jak się ubrać

Nie wolno nam zapomnieć o głównym atucie tego typu sylwetki czyli o długich, szczupłych nogach. Tu właściwie wszystko jest dozwolone. Nie ma złej długości czy fasonu spodni.  Jedyne czego należy się wystrzegać , to elementów garderoby, które mogłyby je optycznie skrócić, np. butów zapinanych lub wiązanych przy kostce. Poza tym, nogi pani Trójkąt to walor, dzięki któremu nie ma wrażenia ciężkości sylwetki pomimo znacznie bardziej rozbudowanej górnej części ciała.

Szerokie ramiona – jak się ubrać? Pamiętaj, nie musisz całkowicie rezygnować  z odsłaniania ich. Wystarczy, że zachowasz proporcje, a będziesz wyglądała dobrze nawet w rzeczach, które pozornie są zbyt odważne.  Mamy nadzieję, że wskazówki powyżej okażą się dla Ciebie przydatne.

The Same

Zapisz się na newsletterh4>

Chcesz otrzymywać nowości? Zostaw swój adres email