Szerokie biodra. Jaka sukienka bluzka czy spodnie będą odpowiednie dla figury gruszki.

Cykl poświęcony rodzajom damskich sylwetek rozpoczniemy od typu, dla którego problemem mogą być dość szerokie biodra. Jaka sukienka będzie właściwa dla Gruszki, jednego z najbardziej popularnych typów sylwetki. Spróbujemy pokrótce je scharakteryzować i odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób z czegoś, co jest problemem, uczynić atut.

Kobiety obdarzone przez naturę tym typem sylwetki charakteryzują ponętnie zaokrąglone biodra, niewielki biust i wyraźnie węższe od bioder ramionami. Dolna część ciała wydaje się być „cięższa” od górnej. Pani Gruszka posiada mocne nogi (na całej długości lub postawne uda i szczuplejsze łydki), a jej sylwetka często ma o rozmiar lub dwa mniejszą górę od dołu.

Za sprawą krągłości i ponętnej pupy, jest to jedna z najbardziej uwodzicielskich i kobiecych typów sylwetek. Kobiety Gruszki, często jednak ulegają licznym kompleksom, których podłoże stanowią uda i dość szerokie biodra. Jaka sukienka będzie idealna by ukryć lub podkreślić tę część ciała?

Gwiazdy figura gruszki: Beyonce Jennifer Lopez Tyra Banks


W przypadku Gruszki należy się skupić na zrównoważeniu górnych i dolnych partii ciała, tak aby dysproporcja pomiędzy wąskimi ramionami a szerszymi biodrami nie była zbyt mocno eksponowana. Należy dążyć do poszerzenia góry czyli ramion, uwydatnienia biustu i optycznego wydłużenia dołu. Takie podejście pozwoli też na uniknięcia wrażenia ciężkości w stosunku do kobiet o tej samej wadze, ale innym rodzaju sylwetki. Dzięki takim trikom można nawet próbować nawet osiągnąć efekt Klepsydry, który uważany jest za ideał kobiecości. Bez względu na rozmiar najważniejsze jest zachowanie proporcji.

Inną ważną wskazówką jest takie komponowanie stylizacji by uwagę przyciągnąć do górnej części tułowia i odciągnąć ją od jego dolnej, ciężkiej części. Dlatego wszelkie wariacje typu wymyślna, rzucająca się w oczy biżuteria, głębokie dekolty, efektowne zdobienia czy bufki przy rękawach są tu jak najbardziej pożądane. Pani Gruszka nie musi się chować za zbyt obszernymi rzeczami, ale powinna również unikać zbyt obcisłych fasonów.

Sukienka/spódnica.

Szerokie biodra. Jaka sukienka najlepiej je ukryje? Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie sukienka z podwyższoną talią i rozszerzonym dekoltem. Delikatnie rozkloszowana, najlepiej w linii litery A, bez plis, zaszewek, kontrafałd. Taki dół sukienki czy spódnica ukryje zbędne centymetry. W przypadku sukienki, dobre będą wszelkie marszczenia i poziome linie w na wysokości ramion. Duże, przykuwające wzrok, wymyślne dekolty są jak najbardziej wskazane. Gruszka powinna wybierać raczej stonowaną, jednolitą kolorystykę, która optycznie „wydłuży” sylwetkę. Dla dołów, czyli spódnic i spodni powinny być zarezerwowane neutralne subtelne kolory. Jeśli zdecyduje się na wzory, to powinny być one subtelne. Niezbędny jest również obcas i do tego rajstopy w tym samym co spódnica kolorze lub tonacji takiej jak buty. Długość powinna sięgać mniej więcej do kolan, raczej unikać należy długości za kolana. Lepiej od sztywnych tkanin sprawdzą się w przypadku Gruszki lżejsze, lejące się tkaniny swobodnie układające się wokół szerokich bioder.

Sukienka Olivia

Dobrym przykładem sukienki dla Pani Gruszki będzie Sukienka Olivia, która idealnie podkreśla linię ramion i jednocześnie akcentuje biust dość głębokim dekoltem wydłużając przy tym szyję. Zaznaczyć jednak należy, że proponowany dół sukienki, który delikatnie zwęża się w kierunku kolan, sprawdzi jedynie u Pań, które mimo rozłożystych bioder są właścicielkami dość szczupłych nóg. W przypadku osoby, u której uda nie są dużo szersze od bioder, dopuszczalne są  kroje ołówkowe. Należy tu jednak pamiętać o zachowaniu proporcji, czyli poszerzeniu ramion i wyeksponowaniu biustu.

W przypadku sylwetki typu Gruszka świetne będą również tuniki lub sukienki oversizowe, luźno puszczone, kończące się tuż przed kolanem. Doskonałe będę Tunika Two Face, Sukienka Malinowa lub Sukienka w Grochy.

Sukienka Malinowa. Sukienka w grochy.


Spodnie

Sukienki i spódnice powinny być naturalnym wyborem Gruszek. Jeśli jednak zdecydują się one na spodnie, to takie z prostymi lub nieco rozszerzanymi nogawkami by zrównoważyć szerokie biodra. Zwężane przy kostkach nogawki optycznie je uwydatnią. Wybierane przez Gruszkę spodnie powinny być w neutralnych, klasycznych kolorach (o minimum 2 tony ciemniejsze niż góra) i koniecznie noszone w towarzystwie obcasów. Zarówno spodnie, jak i spódnice wybierane przez Panią-Gruszkę nie mogą być zbyt obcisłe. Nie mogą posiadać kieszeni na biodrach czy na udach. Nie właściwe będą również rurki, spodnie 3/4 czy 7/8 lub biodrówki. Chodzi o to, by nie skracać nóg.
Dodatkowym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę by nie skracać nóg to ozdobne paski noszone bezpośrednio na biodrach. Niewłaściwe są również przepastne torby przewieszanych przez ramię, które zazwyczaj spoczywają na biodrze zwracając na siebie uwagę.

Bluzki

W przypadku bluzek panuje zupełna dowolność. Im bardziej ciekawy i oryginalny krój, tym lepiej. Należy dążyć do przykucia uwagi otoczenia do góry stroju. Najlepszym sprzymierzeńcem będą tu finezyjne, głębokie dekolty (najlepiej w kształcie litery V, bo wydłużą szyję i poszerzą ramiona), bufki przy rękawach, szerokie klapy marynarek, marszczone rękawy, kieszonki, pagony na rękawach czy ciekawe zdobienia. Odpowiednie będą także wszelkiego rodzaju topy bez ramiączek. Jedynie panie o krótkiej szyi powinny zwrócić uwagę, czy zachowane zostały odpowiednie proporcje. Aby ją „wydłużyć” wystarczy sięgnąć po odpowiednią biżuterią, czyli długi wiszące kolczyki czy długi naszyjnik.

Bluzka z falbanką oliwkowa Butterfly


Odzież wierzchnia

Tak samo jak w przypadku bluzek, w tej sferze panuje całkowita dowolność fasonów czy kolorów. Jedyne o czym należy pamiętać, to długość. Kurtki i płaszcze powinny kończyć się tuż nad biodrami, by nie dokładać im dodatkowych centymetrów i nie zachwiać proporcji sylwetki.

Kompletując więc garderobę warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam odnaleźć się w sytuacji: mam szerokie biodra. Jaka sukienka będzie dla mnie najlepsza. Pozwoli to na sprawniejsze zakupy i znaczną oszczędność czasu. Pozwoli również czuć się pewniej we własnej skórze, a raczej w ubraniu, jakie codziennie na siebie wkładamy. Najważniejsze by czuć się ze sobą dobrze; by mankamenty przekuwać w atuty. Mam nadzieję, że dzięki tym kilku modowym trikom się Wam to uda.

The Same

Zapisz się na newsletterh4>

Chcesz otrzymywać nowości? Zostaw swój adres email